Archiwum

Wigierski Park Narodowy i Gmina Suwałki zapraszają na „Sprzątanie Świata 2017”

środa, 13 wrzesień 2017 14:09
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Już w piątek, 15 września br. po raz 24. będziemy sprzątać śmieci na terenie Wigierskiego Parku Narodowego. Tegoroczne Sprzątanie Świata odbywać się będzie pod hasłem przewodnim „Nie ma śmieci – są surowce”. Zapraszamy do udziału w akcji uczniów, lokalne organizacje oraz osoby indywidualne, które są zainteresowane udziałem w sprzątaniu turystycznych szlaków wędrówek pieszych i rowerowych, szczególnie plaż, brzegów jezior i rzek.

Wigierski Park Narodowy zapewnia przewodników, worki, rękawiczki. Po skończonym sprzątaniu uczestnicy imprezy zaproszeni będą do zabawy przy ogniskach, gdzie zostaną poczęstowani kiełbaskami. Chcielibyśmy, aby do sprzątania przyłączyły się nie tylko dzieci i młodzież, jak to zwykle było, ale także dorośli mieszkańcy naszego pięknego zakątka kraju, sprzątając miejsca najczęściej uczęszczane przez mieszkańców, turystów, likwidując dzikie wysypiska śmieci w lasach, przywracając do życia tereny zniszczone przez ludzką bezmyślność.

Liczymy na poparcie i współpracę władz samorządowych w dziedzinie edukacji ekologicznej i podejmowanych starań o zachowanie czystego środowiska.

Dojazd do punktów zbiorczych oraz powrót autobusami kursowymi MPK linii nr 2 i 4, po wykupieniu biletów. Grupy zorganizowane oraz osoby indywidualne zainteresowane udziałem w imprezie prosimy o kontakt telefoniczny z Wojciechem Misiukiewiczem pod numerem (0-87) 563-25-63.

Jak co roku współorganizatorem akcji „Sprzątanie Świata” jest Gmina Suwałki.

źródło : www.suwałki24.pl

Czytany 878 razy
Zaloguj się, by skomentować